Produkte > TE CONNECTIVITY / CGS > TLMQ2ADR016FTD
TLMQ2ADR016FTD
TLMQ2ADR016FTD TE Connectivity / CGS
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Current Sense Resistors - SMD TLMQ 0805 0.75W R016 1% 50PPM 5K RL
auf Bestellung 4975 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLMQ2ADR016FTD TE Connectivity / CGS
Description: TLMQ 0805 0.75W R016 1% 50PPM 5K, Power (Watts): 0.75W, 3/4W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -55°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm), Resistance: 16 mOhms.
Weitere Produktangebote TLMQ2ADR016FTD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLMQ2ADR016FTD TLMQ2ADR016FTD Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773269-1&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=1-2176774-3 Description: TLMQ 0805 0.75W R016 1% 50PPM 5K
Power (Watts): 0.75W, 3/4W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm)
Resistance: 16 mOhms