Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV1117-15CDCYRG3
TLV1117-15CDCYRG3
TLV1117-15CDCYRG3 Texas Instruments
tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1125
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.5V 800MA SOT-223-4
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 782 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV1117-15CDCYRG3 Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.5V 800MA SOT-223-4, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote TLV1117-15CDCYRG3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV1117-15CDCYRG3 tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1125
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
TLV1117-15CDCYRG3 TLV1117-15CDCYRG3 Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1125 LDO Regulator Pos 1.5V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
TLV1117-15CDCYRG3 TLV1117-15CDCYRG3 Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1125 Description: IC REG LIN 1.5V 800MA SOT-223-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Produkt ist nicht verfügbar
TLV1117-15CDCYRG3 TLV1117-15CDCYRG3 Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1125 LDO Voltage Regulators Fixed LDO Volt Reg A 595-TLV1117-15CDCYR