Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV1117-18CDRJR
TLV1117-18CDRJR
TLV1117-18CDRJR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8-SON
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SON (4x4)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 72054 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 243
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV1117-18CDRJR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8-SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SON (4x4), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV1117-18CDRJR TLV1117-18CDRJR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117 LDO Regulator Pos 1.8V 0.8A 8-Pin WSON EP T/R
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 215
Mindestbestellmenge: 215
auf Bestellung 854 Stücke:
TLV1117-18CDRJR TLV1117-18CDRJR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117 LDO Voltage Regulators Fixed LDO Volt Reg
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TLV1117-18CDRJR TLV1117-18CDRJR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117 Description: IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8-SON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
PSRR: 75dB (120Hz)
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 800mA
Voltage - Input (Max): 15V
PSRR: 75dB (120Hz)