Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV1117-33CDCYG3
TLV1117-33CDCYG3
TLV1117-33CDCYG3 Texas Instruments
tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1130
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-4
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 2799 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV1117-33CDCYG3 Texas Instruments
Description: IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-4, Packaging: Tube, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV1117-33CDCYG3 TLV1117-33CDCYG3 Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1130 LDO Voltage Regulators Fixed LDO Volt Reg A LT 595-TLV1117-33CD ALT 595-TLV1117-33CDCY
auf Bestellung 1895 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
TLV1117-33CDCYG3 TLV1117-33CDCYG3 Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1130 Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3.3V; 0.8A; SOT223; SMD; tube
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 3.3V
Output current: 0.8A
Case: SOT223
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±3%
Number of channels: 1
Input voltage: 4.7...15V
Quantity in set/package: 80pcs.
auf Bestellung 22 Stücke:
Mindestbestellmenge: 22
TLV1117-33CDCYG3 Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf 3.3V 0.8A SOT-223 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт