Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV1117-33IDCY
TLV1117-33IDCY
TLV1117-33IDCY Texas Instruments
tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1145
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube
auf Bestellung 1840 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 286
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV1117-33IDCY Texas Instruments
Description: IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-4, Packaging: Tube, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV1117-33IDCY TLV1117-33IDCY Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1145 LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube
auf Bestellung 1840 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 286
auf Bestellung 240 Stücke:
Mindestbestellmenge: 203
TLV1117-33IDCY TLV1117-33IDCY Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1145 Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3.3V; 0.8A; SOT223; SMD; tube
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 3.3V
Output current: 0.8A
Case: SOT223
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±4%
Number of channels: 1
Input voltage: 4.7...15V
Quantity in set/package: 80pcs.
auf Bestellung 362 Stücke:
Mindestbestellmenge: 79
TLV1117-33IDCY TLV1117-33IDCY Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1145 Description: IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-4
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 763 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
TLV1117-33IDCY TLV1117-33IDCY Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf?ts=1751350710342&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLV1145 LDO Voltage Regulators Fixed LDO Volt Reg A 595-TLV1117-33IDCYR A 595-TLV1117-33IDCYR
auf Bestellung 486 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar