TLV1117-33IKVURG3 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO252-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV1117-33IKVURG3 Texas Instruments
Description: TEXAS INSTRUMENTS - TLV1117-33IKVURG3 - LDO-Festspannungsregler, 4.7V bis 15V, 1.2V Dropout, 3.3Vout, 800mAout, TO-252-3, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: N, IC-Gehäuse / Bauform: TO-252 (DPAK), Nennausgangsspannung: 3.3V, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Eingangsspannung, max.: 15V, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 800mA, Polarität: Positiver Ausgang, Eingangsspannung, min.: 4.7V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: 3.3V 800mA LDO Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 3.3V, productTraceability: No, Ausgangsstrom, max.: 800mA, Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 1.2V, Typische Dropout-Spannung bei Strom: 1.2V, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TLV1117-33IKVURG3 | Hersteller : Texas Instruments |
LDO Voltage Regulators Single Output 800mA Fixed Int Crnt limit |
auf Bestellung 1871 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO252-3Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 800mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Voltage - Input (Max): 15V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: TO-252-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V Part Status: Active PSRR: 75dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA Protection Features: Over Current, Over Temperature |
auf Bestellung 3934 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R |
auf Bestellung 48 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: TEXAS INSTRUMENTS - TLV1117-33IKVURG3 - LDO, FIXED, 3.3V, 800MA, SOT-223-4tariffCode: 85423990 Ausgang: Fest rohsCompliant: YES Ausgangsspannung, min.: - IC-Montage: Oberflächenmontage Ausgangsspannung, max.: - hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES isCanonical: Y IC-Gehäuse / Bauform: TO-252 (DPAK) Nennausgangsspannung: 3.3V usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -40°C Eingangsspannung, max.: 15V euEccn: NLR Ausgangsstrom, max.: 800mA Polarität: Positiver Ausgang Eingangsspannung, min.: 4.7V Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: 3.3V 800mA LDO Voltage Regulators Ausgangsspannung, nom.: 3.3V productTraceability: No Ausgangsstrom, max.: 800mA Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 1.2V Typische Dropout-Spannung bei Strom: 1.2V Betriebstemperatur, max.: 125°C Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge SVHC: No SVHC (27-Jun-2018) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
3.3V 0.8A TO-252 DPak Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт |
Category: LDO fixed voltage regulatorsDescription: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3.3V; 0.8A; DPAK; SMD; reel,tape Type of integrated circuit: voltage regulator Kind of voltage regulator: fixed; LDO Voltage drop: 1.4V Output voltage: 3.3V Output current: 0.8A Case: DPAK Mounting: SMD Kind of package: reel; tape Operating temperature: -40...125°C Tolerance: ±3.75% Number of channels: 1 Input voltage: 4.7...15V Quantity in set/package: 2500pcs. |