Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV1117LV18DCYR
TLV1117LV18DCYR
TLV1117LV18DCYR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117lv
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 100 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV1117LV18DCYR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-4, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 100 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV1117LV18DCYR TLV1117LV18DCYR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117lv Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-4
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 75dB (120Hz)
auf Bestellung 6192 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
TLV1117LV18DCYR TLV1117LV18DCYR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117lv LDO Voltage Regulators 1A Pos Fix Vltg LDO Linear Reg A 595-TLV A 595-TLV1117LV18DCYT
Mindestbestellmenge: 8
TLV1117LV18DCYR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117lv Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A TLV1117LV18DCYR TLV1117LV18DCYT ST1117lv18
Anzahl je Verpackung: 25 Stücke
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 50
TLV1117LV18DCYR TLV1117LV18DCYR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117lv LDO Regulator Pos 1.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TLV1117LV18DCYR Hersteller : Texas Instruments tlv1117.pdf 1.8V 0.8A SOT-223 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
TLV1117LV18DCYR Hersteller : Texas Instruments tlv1117lv.pdf Лінійний СН, Uвих, В = 1,8, Uвх, В = до 5,5, Iвих = 1 А, Udrop, В = 1,3 @ 800 мА, Тексп, °С = -40...+125, Точ, % = 1,5,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: SOT-223 Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
TLV1117LV18DCYR TLV1117LV18DCYR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv1117lv Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 1.8V; 1A; SOT223; SMD; reel,tape
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO
Voltage drop: 0.8V
Output voltage: 1.8V
Output current: 1A
Case: SOT223
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±1.3%