TLV1549ID
TLV1549ID Texas Instruments
slas071c.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC ADC 10BIT SAR 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Configuration: S/H-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 3V ~ 3.6V
Voltage - Supply, Digital: 3V ~ 3.6V
Sampling Rate (Per Second): 38k
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Architecture: SAR
Ratio - S/H:ADC: 1:1
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 16388 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV1549ID Texas Instruments
Description: IC ADC 10BIT SAR 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Configuration: S/H-ADC, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 3V ~ 3.6V, Voltage - Supply, Digital: 3V ~ 3.6V, Sampling Rate (Per Second): 38k, Input Type: Single Ended, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Architecture: SAR, Ratio - S/H:ADC: 1:1, Part Status: Active, Number of A/D Converters: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV1549ID TLV1549ID Hersteller : Texas Instruments slas071c.pdf Description: IC ADC 10BIT SAR 8SOIC
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Configuration: S/H-ADC
Data Interface: SPI
Reference Type: External
Input Type: Single Ended
Number of Inputs: 1
Architecture: SAR
Ratio - S/H:ADC: 1:1
Part Status: Active
Number of A/D Converters: 1
auf Bestellung 1875 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
TLV1549ID slas071c.pdf
TLV1549ID TLV1549ID Hersteller : Texas Instruments slas071c.pdf Analog to Digital Converters - ADC 3.3V 10bit A/D