Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV2217-33KC
TLV2217-33KC
TLV2217-33KC Texas Instruments
TLV2217.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 62dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage
auf Bestellung 4569 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 224
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV2217-33KC Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 62dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage.
Weitere Produktangebote TLV2217-33KC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV2217-33KC TLV2217-33KC Hersteller : Texas Instruments TLV2217.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
PSRR: 62dB (120Hz)