Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV707285DQNT
TLV707285DQNT
TLV707285DQNT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv707
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.85V 200MA 4-X2SON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 50 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Reverse Polarity
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV707285DQNT Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.85V 200MA 4-X2SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 50 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Reverse Polarity.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV707285DQNT TLV707285DQNT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv707 Description: IC REG LIN 2.85V 200MA 4-X2SON
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
auf Bestellung 4265 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 623
TLV707285DQNT TLV707285DQNT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv707 LDO Regulator Pos 2.85V 0.2A 4-Pin X2SON EP T/R
Mindestbestellmenge: 720
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Mindestbestellmenge: 15
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TLV707285DQNT TLV707285DQNT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv707 LDO Voltage Regulators 200mA Lo-IQ Lo-Noise LDO Reg A 595-TLV707285DQNR