Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV713185PDBVT
TLV713185PDBVT
TLV713185PDBVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv713p
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 1.85V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 879
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV713185PDBVT Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.85V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 75 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 55dB (100Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV713185PDBVT TLV713185PDBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv713p LDO Regulator Pos 1.85V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 578750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 879
TLV713185PDBVT TLV713185PDBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv713p Description: IC REG LIN 1.85V 150MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 75 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 55dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 150mA
Mindestbestellmenge: 761
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 250
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 150mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Mindestbestellmenge: 13
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TLV713185PDBVT TLV713185PDBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv713p LDO Voltage Regulators 150mA LDO Reg w/ Foldback Crnt Limit