Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV717185PDQNR
TLV717185PDQNR
TLV717185PDQNR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv717p
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.85V 150MA 4X2SON
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 55 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 43dB (10Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Reverse Polarity, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2699
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV717185PDQNR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.85V 150MA 4X2SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 55 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB ~ 43dB (10Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Reverse Polarity, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV717185PDQNR TLV717185PDQNR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv717p Description: IC REG LINEAR 1.85V 150MA 4X2SON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 150mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Mindestbestellmenge: 38
TLV717185PDQNR TLV717185PDQNR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv717p LDO Voltage Controllers 150mA Sgl Output Lo Noise LDO Reg