Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV733285PDBVT
TLV733285PDBVT
TLV733285PDBVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 68dB ~ 28dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.29V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV733285PDBVT Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 68dB ~ 28dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.29V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV733285PDBVT TLV733285PDBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p LDO Regulator Pos 2.85V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 783
TLV733285PDBVT TLV733285PDBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p Description: IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 630
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 300mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Mindestbestellmenge: 15
TLV733285PDBVT TLV733285PDBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p LDO Voltage Regulators 300-mA, LDO Regulator
auf Bestellung 72 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 870 Stücke:
auf Bestellung 870 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar