Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV733285PDQNT
TLV733285PDQNT
TLV733285PDQNT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.85V 300MA 4X2SON
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 68dB ~ 28dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.29V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
auf Bestellung 33750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 884
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV733285PDQNT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.85V 300MA 4X2SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-X2SON (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 68dB ~ 28dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.29V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV733285PDQNT TLV733285PDQNT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p LDO Regulator Pos 2.85V 0.3A 4-Pin X2SON EP T/R
auf Bestellung 14250 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 783
TLV733285PDQNT TLV733285PDQNT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p Description: IC REG LINEAR 2.85V 300MA 4X2SON
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 25
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Output: 300mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Mindestbestellmenge: 250
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TLV733285PDQNT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv733p LDO Voltage Regulators Capacitor-Free, 300-mA, Low-Dropout Regulator with Foldback Current Limit for Portable Devices 4-X2SON -40 to 125