Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TLV743285PDBVR
TLV743285PDBVR
TLV743285PDBVR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv743p
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 60 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Control Features: Enable
PSRR: 68dB ~ 28dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.29V @ 300mA
Protection Features: Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLV743285PDBVR Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 60 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Control Features: Enable, PSRR: 68dB ~ 28dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.29V @ 300mA, Protection Features: Current Limit, Thermal Shutdown, UVLO.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLV743285PDBVR TLV743285PDBVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv743p Description: IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
auf Bestellung 11895 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
TLV743285PDBVR TLV743285PDBVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv743p LDO Regulator Pos 2.85V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TLV743285PDBVR TLV743285PDBVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftlv743p LDO Voltage Regulators 300-mA low-IQ low-dropout (LDO) voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125