Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TMS320DM355DZCE216
TMS320DM355DZCE216
TMS320DM355DZCE216 Texas Instruments
TMS320DM355.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC DGTL MEDIA SOC 337NFBGA
Packaging: Tube
Package / Case: 337-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Interface: ASP, I2C, SPI, UART, USB
Type: Digital Media System-on-Chip (DMSoC)
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C (TC)
Non-Volatile Memory: ROM (8kB)
On-Chip RAM: 56kB
Voltage - I/O: 1.8V, 3.3V
Voltage - Core: 1.30V
Clock Rate: 216MHz