Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TMS320F2802PZS-60
TMS320F2802PZS-60
TMS320F2802PZS-60 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftms320f2806
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 60MHz
Program Memory Size: 64KB (32K x 16)
RAM Size: 6K x 16
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: C28x
Data Converters: A/D 16x12b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.71V ~ 1.89V
Connectivity: CANbus, I2C, SCI, SPI, UART/USART
Peripherals: POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Grade: Automotive
Number of I/O: 35
DigiKey Programmable: Not Verified
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 628 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TMS320F2802PZS-60 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP, Packaging: Bulk, Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 60MHz, Program Memory Size: 64KB (32K x 16), RAM Size: 6K x 16, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: C28x, Data Converters: A/D 16x12b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.71V ~ 1.89V, Connectivity: CANbus, I2C, SCI, SPI, UART/USART, Peripherals: POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Grade: Automotive, Number of I/O: 35, DigiKey Programmable: Not Verified, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote TMS320F2802PZS-60
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TMS320F2802PZS-60 suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftms320f2806
auf Bestellung 1080 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
TMS320F2802PZS-60 TMS320F2802PZS-60 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftms320f2806 Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 60MHz
RAM Size: 6K x 16
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: C28x
Data Converters: A/D 16x12b
Core Size: 32-Bit
Peripherals: POR, PWM, WDT
Grade: Automotive
Number of I/O: 35
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
TMS320F2802PZS-60 TMS320F2802PZS-60 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftms320f2806 Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 32B Dig Signal Controller