Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TMUX1108RSVR
TMUX1108RSVR
TMUX1108RSVR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftmux1108
Hersteller: Texas Instruments
Multiplexer Switch ICs 3-pA on-state leakag e current 5-V +/-2
auf Bestellung 34620 Stücke:
Lieferzeit 136-140 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TMUX1108RSVR Texas Instruments
Description: IC MUX 8:1 4OHM 16UQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-UFQFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), On-State Resistance (Max): 4Ohm, -3db Bandwidth: 90MHz, Supplier Device Package: 16-UQFN (2.6x1.8), Voltage - Supply, Single (V+): 1.08V ~ 5.5V, Charge Injection: -1pC, Crosstalk: -65dB ~ -45dB @ 1MHz ~ 10MHz, Switch Circuit: SP8T, Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 8:1, Channel-to-Channel Matching (ΔRon): 130mOhm, Switch Time (Ton, Toff) (Max): 12ns, 6ns (Typ), Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 7pF, 60pF, Current - Leakage (IS(off)) (Max): 80pA, Part Status: Active, Number of Circuits: 1.
Weitere Produktangebote TMUX1108RSVR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TMUX1108RSVR TMUX1108RSVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftmux1108 Analog Multiplexer Single 8:1 16-Pin UQFN T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TMUX1108RSVR TMUX1108RSVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftmux1108 Description: IC MUX 8:1 4OHM 16UQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-UFQFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max): 4Ohm
-3db Bandwidth: 90MHz
Supplier Device Package: 16-UQFN (2.6x1.8)
Voltage - Supply, Single (V+): 1.08V ~ 5.5V
Charge Injection: -1pC
Crosstalk: -65dB ~ -45dB @ 1MHz ~ 10MHz
Switch Circuit: SP8T
Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 8:1
Channel-to-Channel Matching (ΔRon): 130mOhm
Switch Time (Ton, Toff) (Max): 12ns, 6ns (Typ)
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): 7pF, 60pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max): 80pA
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-UFQFN
Mounting Type: Surface Mount
-3db Bandwidth: 90MHz
Charge Injection: -1pC
Switch Circuit: SP8T
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
TMUX1108RSVR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftmux1108 Category: Analog multiplexers and switches
Description: IC: multiplexer; SP8T; Ch: 1; UQFN16; 1.08÷5.5VDC; reel,tape
Type of integrated circuit: multiplexer
Output configuration: SP8T
Number of channels: 1
Case: UQFN16
Supply voltage: 1.08...5.5V DC
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Resistance: 2.5Ω
Operating temperature: -40...125°C