Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TPCH106K010R2500
TPCH106K010R2500
TPCH106K010R2500 KYOCERA AVX Components
tpc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 10uF 10V H CASE 10% (2 X 1.35 X 1mm) Inward L SMD 2012-10 2.5 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 623 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 181
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPCH106K010R2500 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 10UF 10% 10V 0805, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.5Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: H, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 10 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPCH106K010R2500 TPCH106K010R2500 Hersteller : KYOCERA AVX Components tpc.pdf Cap Tant Solid 10uF 10V H CASE 10% (2 X 1.35 X 1mm) Inward L SMD 2012-10 2.5 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 623 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60
TPCH106K010R2500 TPCH106K010R2500 Hersteller : KYOCERA AVX TPC.pdf Description: CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.5Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: H
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 3500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3500
TPCH106K010R2500 TPCH106K010R2500 Hersteller : Kyocera AVX TPC.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10Vdc 10uF 0805 +/-1 0% ESR=2500mOhms
auf Bestellung 2766 Stücke:
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: H
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
Mindestbestellmenge: 3