Produkte > KYOCERA AVX > TPCR106K010R1800
TPCR106K010R1800
TPCR106K010R1800 KYOCERA AVX
TPC.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: R
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPCR106K010R1800 KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 10UF 10% 10V 0805, Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: R, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 10 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPCR106K010R1800 TPCR106K010R1800 Hersteller : KYOCERA AVX TPC.pdf Description: CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: R
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 9811 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
TPCR106K010R1800 TPCR106K010R1800 Hersteller : Kyocera AVX TPC.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 10Vdc 10uF 0805 +/-1 0% ESR=1800mOhms
TPCR106K010R1800 TPCR106K010R1800 Hersteller : KYOCERA AVX Components tpc.pdf Cap Tant Solid 10uF 10V R CASE 10% (2 X 1.35 X 1.35mm) Inward L SMD 2012-15 1.8 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 7 Stücke:
auf Bestellung 7 Stücke: