Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > TPCR475K020X2000
TPCR475K020X2000
TPCR475K020X2000 KYOCERA AVX Components
tpc.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Tant Solid 4.7uF 20V R CASE 10% (2 X 1.35 X 1.35mm) Pad SMD 2012-15 2 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 408 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 176
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPCR475K020X2000 KYOCERA AVX Components
Description: CAP TANT 4.7UF 10% 20V 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: General Purpose, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: R, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPCR475K020X2000 TPCR475K020X2000 Hersteller : KYOCERA AVX TPC.pdf Description: CAP TANT 4.7UF 10% 20V 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 2Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: R
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
TPCR475K020X2000 TPCR475K020X2000 Hersteller : KYOCERA AVX Components tpc.pdf Cap Tant Solid 4.7uF 20V R CASE 10% (2 X 1.35 X 1.35mm) Pad SMD 2012-15 2 Ohm 125°C T/R
auf Bestellung 408 Stücke:
Mindestbestellmenge: 72
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: R
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 1077 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
Produkt ist nicht verfügbar
TPCR475K020X2000 TPCR475K020X2000 Hersteller : Kyocera AVX TPC.pdf Tantalum Capacitors - Solid SMD 20Vdc 4.7uF 0805 +/- 10% ESR=2000mOhms