Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPL0202-10MRTER
TPL0202-10MRTER
TPL0202-10MRTER Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0202-10
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC DGT POT 10KOHM 256TAP 16WQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 16-WQFN (3x3)
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 25
Temperature Coefficient (Typ): 132ppm/°C
Part Status: Active
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPL0202-10MRTER Texas Instruments
Description: IC DGT POT 10KOHM 256TAP 16WQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 16-WQFN (3x3), Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 25, Temperature Coefficient (Typ): 132ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPL0202-10MRTER TPL0202-10MRTER Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0202-10 Description: IC DGT POT 10KOHM 256TAP 16WQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Part Status: Active
Number of Circuits: 2
auf Bestellung 4092 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
TPL0202-10MRTER TPL0202-10MRTER Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0202-10 Digital Potentiometer ICs 256 Taps Dual Ch Dig Potentiometer
TPL0202-10MRTER suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0202-10
TPL0202-10MRTER TPL0202-10MRTER Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0202-10 Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 16-Pin WQFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar