Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPL0401B-10QDCKRQ1
TPL0401B-10QDCKRQ1
TPL0401B-10QDCKRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0401b-10-q1
Hersteller: Texas Instruments
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile Linear Automotive AEC-Q100 6-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPL0401B-10QDCKRQ1 Texas Instruments
Description: IC DGTL POT 10KOHM 128TAP SC70-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 128, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: SC-70-6, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 35, Temperature Coefficient (Typ): 22ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPL0401B-10QDCKRQ1 TPL0401B-10QDCKRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0401b-10-q1 Description: IC DGTL POT 10KOHM 128TAP SC70-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 128
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 35
Temperature Coefficient (Typ): 22ppm/°C
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
TPL0401B-10QDCKRQ1 TPL0401B-10QDCKRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0401b-10-q1 Digital Potentiometer ICs Automotive 128-tap s ingle-channel digita
Mindestbestellmenge: 2
TPL0401B-10QDCKRQ1 TPL0401B-10QDCKRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0401b-10-q1 Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile Linear Automotive AEC-Q100 6-Pin SC-70 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar