Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPL0501-100RSER
TPL0501-100RSER
TPL0501-100RSER Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0501-100
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC DIG POT 100K 8-UQFN
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-UFQFN
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 8-UQFN (1.5x1.5)
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 25
Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPL0501-100RSER Texas Instruments
Description: IC DIG POT 100K 8-UQFN, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-UFQFN, Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 8-UQFN (1.5x1.5), Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 25, Temperature Coefficient (Typ): 35ppm/°C, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPL0501-100RSER TPL0501-100RSER Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0501-100 Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 8-Pin UQFN T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Mindestbestellmenge: 50
TPL0501-100RSER TPL0501-100RSER Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0501-100 Description: IC DIG POT 100K 8-UQFN
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-UFQFN
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Mindestbestellmenge: 6
TPL0501-100RSER TPL0501-100RSER Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl0501-100 Digital Potentiometer ICs 256-TAP 100K SGL CH POT
Produkt ist nicht verfügbar