Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPL8002-25PWR
TPL8002-25PWR
TPL8002-25PWR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl8002-25
Hersteller: Texas Instruments
Digital Potentiometer ICs TANDEM 64TAP Dig Pot
auf Bestellung 736 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPL8002-25PWR Texas Instruments
Description: IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 16TSSOP, Resistance (Ohms): 2.5k, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Volatile, Interface: Parallel, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: ±2.5V ~ 4V, Taper: Logarithmic, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 420 (Max), Number of Circuits: 2, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote TPL8002-25PWR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPL8002-25PWR TPL8002-25PWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftpl8002-25 Description: IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 16TSSOP
Resistance (Ohms): 2.5k
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: Parallel
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: ±2.5V ~ 4V
Taper: Logarithmic
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 420 (Max)
Number of Circuits: 2
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Resistance (Ohms): 2.5k
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Volatile
Interface: Parallel
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: ±2.5V ~ 4V