Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS1H200AQDGNRQ1
TPS1H200AQDGNRQ1
TPS1H200AQDGNRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1h200a-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 8MSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Auto Restart
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Interface: On/Off
Switch Type: Relay, Solenoid Driver
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 200mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 40V
Current - Output (Max): 2.5A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 8-HVSSOP
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS1H200AQDGNRQ1 Texas Instruments
Description: IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 8MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Auto Restart, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Interface: On/Off, Switch Type: Relay, Solenoid Driver, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 200mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 40V, Current - Output (Max): 2.5A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 8-HVSSOP, Fault Protection: Current Limiting (Adjustable), Open Load Detect, Over Load, Over Temperature, Reverse Current, Short Circuit, UVLO, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS1H200AQDGNRQ1 TPS1H200AQDGNRQ1 Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1h200a-q1 Category: Power switches - integrated circuits
Description: IC: power switch; high-side; 2.5A; Ch: 1; N-Channel; SMD; HVSSOP8
Type of integrated circuit: power switch
Kind of integrated circuit: high-side
Output current: 2.5A
Number of channels: 1
Mounting: SMD
Case: HVSSOP8
On-state resistance: 0.2Ω
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Supply voltage: 3.4...40V DC
Kind of output: N-Channel
Application: automotive industry
auf Bestellung 1227 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
TPS1H200AQDGNRQ1 TPS1H200AQDGNRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1h200a-q1 Power Switch ICs - Power Distribution 40-V 200-mohm 1-ch automotive smart hi
Mindestbestellmenge: 2
TPS1H200AQDGNRQ1 TPS1H200AQDGNRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1h200a-q1 Description: IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 8MSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Auto Restart
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Interface: On/Off
Rds On (Typ): 200mOhm
Input Type: Non-Inverting
Current - Output (Max): 2.5A
Ratio - Input:Output: 1:1
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Mindestbestellmenge: 8
TPS1H200AQDGNRQ1 TPS1H200AQDGNRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps1h200a-q1 Current Limit SW 1-IN 1-OUT 3.4V to 40V 2A 8-Pin HVSSOP EP T/R Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar