Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS2100DBVR
TPS2100DBVR
TPS2100DBVR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2100
Hersteller: Texas Instruments
Pwr Mux 2.7V to 4V 0.5A/0.01A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 1234 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 295
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS2100DBVR Texas Instruments
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Mounting Type: Surface Mount, Type: Source Selector Switch, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Voltage - Supply: 2.7V ~ 4V, Applications: Handheld/Mobile Devices, Internal Switch(s): Yes, FET Type: N and P-Channel, Current - Output (Max): 500mA, 10mA, Ratio - Input:Output: 2:1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Current - Supply: 10 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS2100DBVR TPS2100DBVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2100 Description: IC OR CTRLR SRC SELECT SOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Mounting Type: Surface Mount
Type: Source Selector Switch
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 2.7V ~ 4V
Applications: Handheld/Mobile Devices
Internal Switch(s): Yes
FET Type: N and P-Channel
Current - Output (Max): 500mA, 10mA
Ratio - Input:Output: 2:1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Current - Supply: 10 µA
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 198
TPS2100DBVR TPS2100DBVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2100 Pwr Mux 2.7V to 4V 0.5A/0.01A 5-Pin SOT-23 T/R
Mindestbestellmenge: 228
Mindestbestellmenge: 228
TPS2100DBVR TPS2100DBVR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2100 Power Switch ICs - Power Distribution Dual In/Single Out M OSFET A 595-TPS2100DBVT
auf Bestellung 228 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Source Selector Switch
Voltage - Supply: 2.7V ~ 4V
Internal Switch(s): Yes
FET Type: N and P-Channel
Ratio - Input:Output: 2:1
Current - Supply: 10 µA
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 4V