TPS2100DBVT Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Mounting Type: Surface Mount
Type: Source Selector Switch
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 2.7V ~ 4V
Applications: Handheld/Mobile Devices
Internal Switch(s): Yes
FET Type: N and P-Channel
Current - Output (Max): 500mA, 10mA
Ratio - Input:Output: 2:1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Current - Supply: 10 µA
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS2100DBVT Texas Instruments
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT SOT23-5, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Mounting Type: Surface Mount, Type: Source Selector Switch, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Voltage - Supply: 2.7V ~ 4V, Applications: Handheld/Mobile Devices, Internal Switch(s): Yes, FET Type: N and P-Channel, Current - Output (Max): 500mA, 10mA, Ratio - Input:Output: 2:1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Part Status: Active, Current - Supply: 10 µA.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TPS2100DBVT | Hersteller : Texas Instruments |
Description: IC OR CTRLR SRC SELECT SOT23-5Packaging: Bulk Package / Case: SC-74A, SOT-753 Mounting Type: Surface Mount Type: Source Selector Switch Operating Temperature: -40°C ~ 70°C Voltage - Supply: 2.7V ~ 4V Applications: Handheld/Mobile Devices Internal Switch(s): Yes FET Type: N and P-Channel Current - Output (Max): 500mA, 10mA Ratio - Input:Output: 2:1 Supplier Device Package: SOT-23-5 Part Status: Active Current - Supply: 10 µA |
auf Bestellung 23983 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Pwr Mux 2.7V to 4V 0.5A/0.01A 5-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 4983 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 250 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 400 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |