Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS2HB35BQPWPRQ1
TPS2HB35BQPWPRQ1
TPS2HB35BQPWPRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2hb35-q1
Hersteller: Texas Instruments
Power Switch ICs - Power Distribution 40-V 35-mohm 2-ch automotive smart hig
auf Bestellung 5035 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS2HB35BQPWPRQ1 Texas Instruments
Description: HYDRA 35 MOHM OTP B, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 2, Interface: On/Off, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 35mOhm, Voltage - Load: 3V ~ 28V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 36A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: 16-HTSSOP, Fault Protection: Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS2HB35BQPWPRQ1 TPS2HB35BQPWPRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps2hb35-q1 Description: HYDRA 35 MOHM OTP B
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Interface: On/Off
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 35mOhm
Voltage - Load: 3V ~ 28V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 36A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: 16-HTSSOP
Fault Protection: Current Limiting (Adjustable), Over Temperature
Part Status: Active
auf Bestellung 5960 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: N-Channel
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Interface: On/Off
Switch Type: General Purpose
Rds On (Typ): 35mOhm
Voltage - Load: 3V ~ 28V
Current - Output (Max): 36A