Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS3840PL16DBVRQ1
TPS3840PL16DBVRQ1
TPS3840PL16DBVRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps3840-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Output: Push-Pull, Totem Pole
Type: Simple Reset/Power-On Reset
Reset: Active Low
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Number of Voltages Monitored: 1
Reset Timeout: 619ms Typical
Voltage - Threshold: 1.6V
Supplier Device Package: SOT-23-5
Grade: Automotive
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 5576 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS3840PL16DBVRQ1 Texas Instruments
Description: IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Mounting Type: Surface Mount, Output: Push-Pull, Totem Pole, Type: Simple Reset/Power-On Reset, Reset: Active Low, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Number of Voltages Monitored: 1, Reset Timeout: 619ms Typical, Voltage - Threshold: 1.6V, Supplier Device Package: SOT-23-5, Grade: Automotive, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS3840PL16DBVRQ1 TPS3840PL16DBVRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps3840-q1 Supervisory Circuits Automotive high-inpu t voltage superviso A 595-TPS3840PL16DBVR
auf Bestellung 4563 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
TPS3840PL16DBVRQ1 TPS3840PL16DBVRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps3840-q1 Processor Supervisor 1.6V 1 Active Low/Push-Pull 5-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPS3840PL16DBVRQ1 TPS3840PL16DBVRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps3840-q1 Description: IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Output: Push-Pull, Totem Pole
Reset: Active Low
Reset Timeout: 619ms Typical
Voltage - Threshold: 1.6V