Produkte > TPS > TPS40050PWPR
TPS40050PWPR
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40050
Hersteller:
auf Bestellung 1550 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS40050PWPR
Description: IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Transistor Driver, Mounting Type: Surface Mount, Function: Step-Down, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 500kHz, Topology: Buck, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 40V, Supplier Device Package: 16-HTSSOP, Synchronous Rectifier: Yes, Control Features: Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Start, Output Phases: 1, Duty Cycle (Max): 94%, Clock Sync: Yes, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote TPS40050PWPR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS40050PWPR TPS40050PWPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40050 DC/DC Cntrlr Single-OUT Step Down 570kHz 16-Pin HTSSOP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPS40050PWPR TPS40050PWPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40050 Description: IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Function: Step-Down
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Topology: Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 40V
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 94%
Clock Sync: Yes
Number of Outputs: 1
Packaging: Cut Tape (CT)
Function: Step-Down
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 500kHz
Topology: Buck
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 94%
Clock Sync: Yes
Number of Outputs: 1
TPS40050PWPR TPS40050PWPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40050 Switching Controllers Wide Input Vltg Sync h Buck Cntrlr A 595-TPS40050PWP