Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS40052PWPR
TPS40052PWPR
TPS40052PWPR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40052
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Function: Step-Down
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 100kHz ~ 1MHz
Topology: Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 10V ~ 40V
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 94%
Clock Sync: Yes
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 5185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 104
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS40052PWPR Texas Instruments
Description: IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Transistor Driver, Mounting Type: Surface Mount, Function: Step-Down, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 100kHz ~ 1MHz, Topology: Buck, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 10V ~ 40V, Supplier Device Package: 16-HTSSOP, Synchronous Rectifier: Yes, Control Features: Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Start, Output Phases: 1, Duty Cycle (Max): 94%, Clock Sync: Yes, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS40052PWPR TPS40052PWPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40052 DC/DC Cntrlr Single-OUT Step Down 1000kHz 16-Pin HTSSOP EP T/R
auf Bestellung 3800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 114
Mindestbestellmenge: 114
TPS40052PWPR suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40052
auf Bestellung 613 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPS40052PWPR TPS40052PWPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40052 Description: IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Function: Step-Down
Output Configuration: Positive
Topology: Buck
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 94%
Clock Sync: Yes
Number of Outputs: 1
TPS40052PWPR TPS40052PWPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps40052 Switching Controllers Wide Input Sync Buck Cntrlr w/DDR trking A 595-LM25145RGYR