Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS40075EVM-001
TPS40075EVM-001 Texas Instruments
sluu254.pdf
Hersteller: Texas Instruments
TPS40075 DC to DC Controller 1.5V Output Evaluation Board
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS40075EVM-001 Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS40075, Packaging: Box, Voltage - Output: 1.5V, Voltage - Input: 10V ~ 14V, Current - Output: 15A, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 400kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPS40075, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output.
Weitere Produktangebote TPS40075EVM-001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Voltage - Output: 1.5V
Voltage - Input: 10V ~ 14V
Current - Output: 15A
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 400kHz