Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS60101PWP
TPS60101PWP
TPS60101PWP Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps60101
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG CHG PUMP 3.3V 20HTSSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 300kHz
Voltage - Input (Max): 3.6V
Topology: Charge Pump
Supplier Device Package: 20-HTSSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 13733 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 201
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS60101PWP Texas Instruments
Description: IC REG CHG PUMP 3.3V 20HTSSOP, Packaging: Bulk, Package / Case: 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 100mA, Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 300kHz, Voltage - Input (Max): 3.6V, Topology: Charge Pump, Supplier Device Package: 20-HTSSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote TPS60101PWP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS60101PWP suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps60101
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
TPS60101PWP TPS60101PWP Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps60101 Description: IC REG CHG PUMP 3.3V 20HTSSOP
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 300kHz
Voltage - Input (Max): 3.6V
Topology: Charge Pump
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
TPS60101PWP TPS60101PWP Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps60101 Switching Voltage Regulators Reg 3.3V Lo-Ns Chrg Pump DC-DC Cnvtr