Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS61097-33EVM-498
TPS61097-33EVM-498
TPS61097-33EVM-498 Texas Instruments
texas%20instruments_slvu328.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Power Management IC Development Tools TPS61097-33EVM-498 Eval Mod
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS61097-33EVM-498 Texas Instruments
Description: EVAL MODULE FOR TPS61097-33-498, Packaging: Box, Voltage - Output: 3.3V, Voltage - Input: 0.9V ~ 5.5V, Current - Output: 220mA, Regulator Topology: Boost, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPS61097-33, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Up, Outputs and Type: 1, Non-Isolated, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote TPS61097-33EVM-498
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS61097-33EVM-498 TPS61097-33EVM-498 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps61097-33 Description: EVAL MODULE FOR TPS61097-33-498
Packaging: Box
Voltage - Output: 3.3V
Voltage - Input: 0.9V ~ 5.5V
Current - Output: 220mA