Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS61097A-33DBVT
TPS61097A-33DBVT
TPS61097A-33DBVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps61097a-33
Hersteller: Texas Instruments
Conv DC-DC 0.9V to 5.5V Synchronous Step Up Single-Out 3.3V 0.4A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 90
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS61097A-33DBVT Texas Instruments
Description: IC REG BOOST 3.3V 200MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 200mA (Switch), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Boost, Supplier Device Package: SOT-23-5, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 0.9V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS61097A-33DBVT TPS61097A-33DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps61097a-33 Conv DC-DC 0.9V to 5.5V Synchronous Step Up Single-Out 3.3V 0.4A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
TPS61097A-33DBVT TPS61097A-33DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps61097a-33 Description: IC REG BOOST 3.3V 200MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 200mA (Switch)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Boost
Supplier Device Package: SOT-23-5
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.9V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 5000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
TPS61097A-33DBVT TPS61097A-33DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps61097a-33 Switching Voltage Regulators 0.9Vin 3.3Vout Boost Cnvtr A 595-TPS61097A-33DBVR
auf Bestellung 741 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Boost
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.9V
Part Status: Active
auf Bestellung 5183 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
TPS61097A-33DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps61097a-33 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
auf Bestellung 185 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPS61097A-33DBVT suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps61097a-33 LDO стабілізатор напруги 3.3В, 400мА, Vin 0,9 -5.5 V max, Vout=3,3V SOT-23-5