Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS61170EVM-316
TPS61170EVM-316
TPS61170EVM-316 Texas Instruments
slvu250a.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS61170
Packaging: Box
Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 9V ~ 15V
Current - Output: 420mA
Frequency - Switching: 1.2MHz
Regulator Topology: Buck-Boost
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: TPS61170
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS61170EVM-316 Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS61170, Packaging: Box, Voltage - Output: 12V, Voltage - Input: 9V ~ 15V, Current - Output: 420mA, Frequency - Switching: 1.2MHz, Regulator Topology: Buck-Boost, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPS61170, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Up or Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TPS61170EVM-316 TPS61170EVM-316 Hersteller : Texas Instruments slvu250a.pdf TPS61170 DC to DC Converter and Switching Regulator Chip 11.7V to 12.5V Output Evaluation Board