Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS62170QDSGRQ1
TPS62170QDSGRQ1
TPS62170QDSGRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps62170-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.25MHz
Voltage - Input (Max): 17V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-WSON (2x2)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 6V
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.9V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS62170QDSGRQ1 Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2.25MHz, Voltage - Input (Max): 17V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-WSON (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 6V, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.9V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS62170QDSGRQ1 TPS62170QDSGRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps62170-q1 Description: IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.25MHz
Voltage - Input (Max): 17V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 6V
Voltage - Input (Min): 3V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 15631 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
TPS62170QDSGRQ1 TPS62170QDSGRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps62170-q1 Switching Voltage Regulators 3-17V 0.5A Automotiv Step-Down Converter A 595-TPS62170QDSGTQ1
Mindestbestellmenge: 2
TPS62170QDSGRQ1 TPS62170QDSGRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps62170-q1 Conv DC-DC 3V to 17V Synchronous Step Down Single-Out 0.9V to 6V 0.5A Automotive AEC-Q100 8-Pin WSON EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar