Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS62250DRVT
TPS62250DRVT
TPS62250DRVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps62250
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG CONV USB 1OUT 1A 6SON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Voltage - Output: 0.6V ~ 6V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Voltage - Input: 2V ~ 6V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Converter, USB
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
auf Bestellung 10500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS62250DRVT Texas Instruments
Description: IC REG CONV USB 1OUT 1A 6SON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Voltage - Output: 0.6V ~ 6V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Voltage - Input: 2V ~ 6V, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Converter, USB, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS62250DRVT TPS62250DRVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps62250 Description: IC REG CONV USB 1OUT 1A 6SON
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Output: 0.6V ~ 6V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Voltage - Input: 2V ~ 6V
Applications: Converter, USB
auf Bestellung 10500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
TPS62250DRVT suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps62250
TPS62250DRVT TPS62250DRVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps62250 Switching Voltage Regulators 2.25MHz 1A Peak Crnt Ltd Step-Down Cnvtr A 595-TPS62250DRVR