Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS628601YCHR
TPS628601YCHR
TPS628601YCHR Texas Instruments
tps62861.pdf?ts=1602414037053&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 0.6V 600MA 8DSBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-DSBGA (0.66x1.36)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.6V, 0.7V, 0.8V, 1V
Part Status: Active
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS628601YCHR Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 0.6V 600MA 8DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-XFBGA, DSBGA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-DSBGA (0.66x1.36), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.6V, 0.7V, 0.8V, 1V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS628601YCHR TPS628601YCHR Hersteller : Texas Instruments tps62861.pdf?ts=1602414037053&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F Description: IC REG BUCK 0.6V 600MA 8DSBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-XFBGA, DSBGA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 1.8V
Part Status: Active
auf Bestellung 30733 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
TPS628601YCHR TPS628601YCHR Hersteller : Texas Instruments tps62861.pdf?ts=1602414037053&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F Switching Voltage Regulators 1.75-V to 5.5-V 0.6 -A ultra-low IQ step
Mindestbestellmenge: 2
TPS628601YCHR Hersteller : Texas Instruments tps62861.pdf?ts=1602414037053&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F Conv DC-DC 1.8V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.4V to 1.9875V 0.6A 8-Pin DSBGA T/R
Produkt ist nicht verfügbar