Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS65100EVM-030
TPS65100EVM-030
TPS65100EVM-030 Texas Instruments
slvu101
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS65100
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 5V, 10V, 23V, -5V
Voltage - Input: 3.3V
Current - Output: 650mA, 300mA, 20mA, 20mA
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 1.6MHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: TPS65100
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: Special Purpose DC/DC, LCD Supply
Outputs and Type: 4 Non-Isolated Outputs
Part Status: Active
Power - Output: 6.81W
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS65100EVM-030 Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS65100, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 5V, 10V, 23V, -5V, Voltage - Input: 3.3V, Current - Output: 650mA, 300mA, 20mA, 20mA, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 1.6MHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPS65100, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: Special Purpose DC/DC, LCD Supply, Outputs and Type: 4 Non-Isolated Outputs, Part Status: Active, Power - Output: 6.81W.