Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS65120EVM-076
TPS65120EVM-076
TPS65120EVM-076 Texas Instruments
slvu112
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS65120
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 3.3V, 5V, 12V, -12V
Voltage - Input: 2.5V ~ 5.5V
Current - Output: 25mA, 20mA, 4mA, 4mA
Regulator Topology: Boost
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: TPS65120
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: Special Purpose DC/DC, LCD Supply
Outputs and Type: 4 Non-Isolated Outputs
Power - Output: 287mW
Contents: Board(s)
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS65120EVM-076 Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS65120, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 3.3V, 5V, 12V, -12V, Voltage - Input: 2.5V ~ 5.5V, Current - Output: 25mA, 20mA, 4mA, 4mA, Regulator Topology: Boost, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPS65120, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: Special Purpose DC/DC, LCD Supply, Outputs and Type: 4 Non-Isolated Outputs, Power - Output: 287mW, Contents: Board(s).