Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS65150EVM-697
TPS65150EVM-697
TPS65150EVM-697 Texas Instruments
slvuag5a.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS65150
Packaging: Box
Voltage - Output: 15V, 30V, -2V
Voltage - Input: 1.8V ~ 6V
Frequency - Switching: 1.2MHz
Regulator Topology: Boost
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: TPS65150
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: Special Purpose DC/DC, LCD Supply
Outputs and Type: 3 Non-Isolated Outputs
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS65150EVM-697 Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS65150, Packaging: Box, Voltage - Output: 15V, 30V, -2V, Voltage - Input: 1.8V ~ 6V, Frequency - Switching: 1.2MHz, Regulator Topology: Boost, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPS65150, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: Special Purpose DC/DC, LCD Supply, Outputs and Type: 3 Non-Isolated Outputs, Part Status: Active, Contents: Board(s).