Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS65253RHDR
TPS65253RHDR
TPS65253RHDR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps65253
Hersteller: Texas Instruments
Conv DC-DC 4.5V to 16V Synchronous Step Down Dual-Out 0.8V to 15V 3.5A/3.5A 28-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS65253RHDR Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ DL 28VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 28-VFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 2, Function: Step-Down, Current - Output: 3.5A, 2.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 300kHz ~ 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 16V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 28-VQFN (5x5), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 15V, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS65253RHDR TPS65253RHDR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps65253 Switching Voltage Regulators 4.5V-16Vin/2 Buck Co nverters A 595-TPS6 A 595-TPS65253RHDT
auf Bestellung 1172 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TPS65253RHDR TPS65253RHDR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps65253 Description: IC REG BUCK ADJ DL 28VQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 28-VFQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Function: Step-Down
Current - Output: 3.5A, 2.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 300kHz ~ 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 16V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 28-VQFN (5x5)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 15V
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V
Mindestbestellmenge: 3
TPS65253RHDR TPS65253RHDR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps65253 Conv DC-DC 4.5V to 16V Synchronous Step Down Dual-Out 0.8V to 15V 3.5A/3.5A 28-Pin VQFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Function: Step-Down
Current - Output: 3.5A, 2.5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 15V
Voltage - Input (Min): 4.5V