Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS709A30DBVT
TPS709A30DBVT
TPS709A30DBVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps709
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 3V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS709A30DBVT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2.05 µA, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3V, Control Features: Enable, PSRR: 80dB ~ 52dB (10Hz ~ 1kHz), Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Current, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 350 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS709A30DBVT TPS709A30DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps709 Description: IC REG LINEAR 3V 150MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2.05 µA
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3V
Control Features: Enable
PSRR: 80dB ~ 52dB (10Hz ~ 1kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Current, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 350 µA
auf Bestellung 497 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
TPS709A30DBVT TPS709A30DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps709 LDO Regulator Pos 3V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 350 µA
TPS709A30DBVT TPS709A30DBVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps709 LDO Voltage Regulators 150mA, 30V Ultra-Low IQ