Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS715345DCKR
TPS715345DCKR
TPS715345DCKR Texas Instruments
slyy044
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 3.45V 0.05A 5-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 1959 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 338
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS715345DCKR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.45V 50MA SC-70-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4.2 µA, Voltage - Input (Max): 24V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V, Part Status: Active, PSRR: 60dB (100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.75V @ 50mA, Protection Features: Over Current.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS715345DCKR TPS715345DCKR Hersteller : Texas Instruments slyy044 LDO Regulator Pos 3.45V 0.05A 5-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 1959 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 333
TPS715345DCKR TPS715345DCKR Hersteller : Texas Instruments slyy044 Description: IC REG LINEAR 3.45V 50MA SC-70-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4.2 µA
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V
Part Status: Active
PSRR: 60dB (100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.75V @ 50mA
Protection Features: Over Current
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 60dB (100kHz)
Mindestbestellmenge: 18
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPS715345DCKR Hersteller : Texas Instruments slyy044 REG LINEAR 3.45V 50MA SC-70-5 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.45V; 0.05A; SC70-5; SMD
Kind of package: reel; tape
Quantity in set/package: 3000pcs.
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Mounting: SMD
Case: SC70-5
Type of integrated circuit: voltage regulator
Operating temperature: -40...125°C
Output current: 50mA
Voltage drop: 0.415V
Number of channels: 1
Input voltage: 2.5...24V
Output voltage: 3.45V
Tolerance: ±4%