Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS715345DCKRM3
TPS715345DCKRM3
TPS715345DCKRM3 Texas Instruments
tps715.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: 50-MA 24-V ULTRA-LOW-IQ LOW-DROP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4.8 µA
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V
Part Status: Active
PSRR: 60dB (100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.75V @ 50mA
Protection Features: Over Current
Current - Supply (Max): 5.8 µA
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS715345DCKRM3 Texas Instruments
Description: 50-MA 24-V ULTRA-LOW-IQ LOW-DROP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4.8 µA, Voltage - Input (Max): 24V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.45V, Part Status: Active, PSRR: 60dB (100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.75V @ 50mA, Protection Features: Over Current, Current - Supply (Max): 5.8 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS715345DCKRM3 TPS715345DCKRM3 Hersteller : Texas Instruments tps715.pdf LDO Voltage Regulators 50mA 24V ultra-low-I Q low-dropout (LDO)
auf Bestellung 2982 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 24V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 60dB (100kHz)