Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS717185DSET
TPS717185DSET
TPS717185DSET Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps717
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.85V 150MA 6WSON
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-WFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WSON (1.5x1.5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 45dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 100 µA
auf Bestellung 13250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 440
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS717185DSET Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 1.85V 150MA 6WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WSON (1.5x1.5), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 45dB (100Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 100 µA.
Weitere Produktangebote TPS717185DSET
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS717185DSET TPS717185DSET Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps717 LDO Regulator Pos 1.85V 0.15A 6-Pin WSON T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TPS717185DSET TPS717185DSET Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps717 Description: IC REG LINEAR 1.85V 150MA 6WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 100 µA
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 150mA
Voltage - Input (Max): 6.5V
TPS717185DSET TPS717185DSET Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Ftps717 LDO Voltage Regulators Lo Noise Hi-BW PSRR LDO 150mA Lin Reg A A 595-TPS717185DSER