Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS71812-33DRVT
TPS71812-33DRVT
TPS71812-33DRVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps719
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.2/3.3V 200MA 6-WSON
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 160 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): -, 0.4V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 250 µA
auf Bestellung 42000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 275
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS71812-33DRVT Texas Instruments
Description: IC REG LIN 1.2/3.3V 200MA 6-WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 160 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 2, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): -, 0.4V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 250 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS71812-33DRVT TPS71812-33DRVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps719 Description: IC REG LIN 1.2/3.3V 200MA 6-WSON
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 2
Control Features: Enable
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 250 µA
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
TPS71812-33DRVT TPS71812-33DRVT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Ftps719 LDO Voltage Regulators Dual 200mA Out Lo No ise High PSRR A 595 A 595-TPS71812-33DRVR
auf Bestellung 500 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 6.5V