Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS71928-28DRVT
TPS71928-28DRVT
TPS71928-28DRVT Texas Instruments
sbvs088c.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6-WSON
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 160 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 250 µA
auf Bestellung 25000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 164
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS71928-28DRVT Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6-WSON, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 160 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 2, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 250 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS71928-28DRVT TPS71928-28DRVT Hersteller : Texas Instruments sbvs088c.pdf LDO Voltage Regulators Dual 200mA Out Low N oise High PSRR A 595-TPS71928-28DRVR
auf Bestellung 158 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TPS71928-28DRVT TPS71928-28DRVT Hersteller : Texas Instruments sbvs088c.pdf Description: IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6-WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 2
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 250 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 200mA
Voltage - Input (Max): 6.5V